film_domovnicka

Veľká vďaka za finančnú podporu od tvorcov filmu “Domovníčka”

Jaroslav Vígh a Lukáš Bandy Krist sú dvaja veľmi šikovní mladí filmári, ktorí pre Nadáciu VÚB natočili krátky dokumentárny film o domovníčke Pentagónu Lenke Polákovej a komunitnej miestnosti. Film zvíťazil v súťaži Young Lions Slovakia a  je nominovaný do medzinárodného kola Young Lions 2019 v rámci festivalu Cannes Lions, ktorý sa uskutoční 17. – 21. júna 2019. Cieľom tejto súťaže je podpora mladých profesionálov z oblasti reklamy, marketingu, PR, umenia a dizajnu.

A potom nám prišiel mail z Nadácie VÚB od pani Rímešovej: “... rada by som Vám oznámila úžasnú vec, ktorú chalani Jaro a Lukáš spravili. VÚB banka chcela odkúpiť ich video, ktoré s Vami pani Poláková, natočili o Pentagóne, a oni namiesto toho, aby si vypýtali peniaze pre seba, chcú ich venovať občianskemu združeniu Bezpečné bývanie, aby v Pentagóne pokračovali podobné projekty. Veľmi nás ich postoj potešil, a preto Vás chceme podporiť, vďaka nim a pani Polákovej.

V občianskom združení Bezpečné bývanie sme boli nesmierne potešení touto správou.  Je nám cťou, že môžeme pomáhať tak úžasnému človeku, akým je Lenka Poláková a samozrejme všetkým dobrým ľuďom, ktorým je Pentagón domovom.

Pentagónu sa venujeme už 13 rokov. Vieme, aké zložité je pracovať v prostredí tak silno poznačenom drogami a pokúšať sa ho zmeniť k lepšiemu. Preto si veľmi vážime rozhodnutie Jara a Lukáša, ktorí nielenže vytvorili v skutku pozoruhodné video s novým pozitívnym pohľadom na Pentagón, ale svojím veľkorysým gestom ukázali, ako má fungovať komunita v praxi.  Veľká VĎAKA chalani!

Projekt v Pentagóne pokračuje ďalej, komunitná miestnosť žije, máme pripravené ďalšie aktivity a v hlave množstvo plánov, ako túto komunitu čo najviac podporiť. A preto každá finančná pomoc nám dáva nádej, že ľudia z Pentagónu sa naozaj dočkajú pokojného, dôstojného a bezpečného bývania.

Ešte raz ĎAKUJEME!

Prečítajte si tiež: Srdcovky (Nadácia VÚB): Domovníčka Pentagonu Lenka Poláková: Chceme vytvárať komunitu slušných ľudí, ktorým na dome záleží