vystava_prezentacny

Rovniankova 14, výnimočný “panelák” a jeho neokrúhle výročie

Prepadnutia, vlámačky, podpaľačstvo a díleri drog – kedysi symboly bytového domu na Rovniankovej 14, ktorý jeho nájomníci neváhali označiť aj slovami ako Bronx v slovenských podmienkach (reportáž TA3, 2003).

A dnes? Choďte sa dnes pozrieť na pekne vymaľovanú fasádu bytového domu na Rovniankovej 14. Prepáčte, ale dovnútra môžete vstúpiť iba pomocou dotykového elektronického kľúča, tzv. DEK-u. Prečo? Pretože pred 14 rokmi sa výbor domovej samosprávy rozhodol urobiť z Rovniankovej 14 príjemné miesto na bývanie a súhlasil s realizáciou projektu technicko-organizačného zabezpečenia bytových domov – Bezpečné bývanie RYS. Vďaka inštalácii zábranového a prístupového systému získal výbor nástroj, ako zamedziť vstupu nežiaducich osôb do domu a tento krok sa stal predpokladom pre celkovú revitalizáciu zdevastovaných spoločných priestorov domu.

Výbor nestratil odvahu ani chuť zvyšovať kvalitu bývania na Rovniankovej 14. Už dnes využíva na komunikáciu s obyvateľmi domu elektronický displej a prostredníctvom domovej knižnice a posilňovne upevňuje medzi obyvateľmi pocity spolupatričnosti. Ako prvý bytový dom v Petržalke sa zapojil do zberu použitého kuchynského oleja prostredníctvom OLEJtéky.

Bytový dom na Rovniankovej 14 jednoducho baví byť výnimočným, a preto sme jeho obyvateľom netradične pri príležitosti 14. výročia od realizácie projektu Bezpečné bývanie RYS pripravili malú výstavku.

OLEJtéku môžete mať jednoducho aj vo vašom dome. Zistite ako hneď teraz!

…viac fotiek nájdete vo fotogalérii.

O realizácii projektu Bezpečné bývanie RYS na Rovniankovej 14 si môžete prečítať tu.