mohyla_film-1

Detský filmový večer v Pentagóne

Konečne si prišli v komunitnej miestnosti na svoje aj deti. 7.mája podvečer sme pripravili pre ne premietanie slovenského filmu MOHYLA o M.R.Štefánikovi. A keďže to bolo prvé premietanie, tak sme to spravili vo veľkom štýle. Nechýbal červený koberec, pukance, kola a sám pán režisér filmu Andrej Kolenčík, ktorý nás poctil svojou návštevou. My sme mu pripravili aj jedno prekvapenie, špeciálnu filmovú cenu “Akadémie Pentagón za réžiu” a velikánsky potlesk od detí.

Deťom sa veľmi páčilo a niektorým až tak, že zabudli pozerať aj film a jednoducho si užívali atmosféru. Komunitná miestnosť ožila detským džavotom a smiechom. Andrej bol nadšený a my vďační, že prijal pozvanie a odpovedal na otázky detí o jeho práci, tvorbe a animáciách použitých vo filme.

Pukance sa minuli, film skončil ale detská radosť zostala. Deti z Pentagónu sú úžasné a zaslúžia si takéto pekné momenty v živote. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli pripraviť detský filmový večer a aj malým veľkým pomocníkom, ktorí nelenili a po skončení premietania zobrali do rúk metly a pomáhali s upratovaním “kinosály”.

Pentagón sa mení. Vedia a vidia to už aj deti. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie zaujímavé akcie v komunitnej miestnosti.