dvere-karat-dek_1

Komunikačný systém, ktorý vám môže zachrániť život

Komunikačné systémy a úroveň bezpečnosti

V mnohých starých, ale i novopostavených bytových domoch sa šetrí práve na komunikačnom systéme, čo je obrovská chyba a pre budúcnosť domu to znamená veľkú bezpečnostnú dieru. Možnosť komunikovať s osobou skôr, ako ju pustíte do domu, bližšie k svojmu bytu a k svojim blízkym je jednou zo základných podmienok vytvorenia bezpečného bytového domu. V súčasnosti sa aj v tejto oblasti preferujú moderné digitálne systémy, ktoré prinášajú pohodlnú, jednoduchú a na váš čas nenáročnú komunikáciu.

Nehovoríme pritom iba o komunikácii medzi bytom a návštevou pri vchode, ale aj o interkomovej komunikácii medzi jednotlivými domácimi telefónmi. Tento systém vám umožňuje zavolať susedovi alebo volať z miestnosti do miestnosti, ak máte v byte viaceré telefóny, čo je výhodné napríklad pre imobilné osoby. Vďaka tejto funkcii je systém dobrým pomocníkom i pre „domovníka“, ktorý môže zo svojej kancelárie komunikovať s jednotlivými bytmi rýchlo a zadarmo.

Ďalšou výhodou kvalitného digitálneho komunikačného systému je jeho kompatibilita s prístupovým systémom a adresné otváranie dverí aj v prípade núdze na dlhšiu dobu do príchodu záchranky.

Adresné otváranie z bytov

Na trhu je veľa systémov, no nie každý poskytuje unikátnu nadstavbu prepojenia s prístupovým systémom a kontrolu používania komunikačného systému. V praxi to znamená, že používanie telefónov je adresné a udalosti sa zaznamenávajú. Adresný systém umožní odhaliť napríklad zlomyseľné volania do vášho bytu a ak dôjde ku krádeži, je možné overiť, z ktorých bytov sa v inkriminovanom čase otvárali vstupné dvere. Zvyšuje sa bezpečnosť jednotlivca i jeho zodpovednosť za úroveň bezpečnosti v bytovom dome.

Digitálny komunikačný systém s adresnou kontrolou odpovedá i na otázku, či otvárať vchodovú bránu z bytu alebo nie. Ak sa v dome prevádzkuje prístupový systém s identifikáciou pri vstupe aj výstupe, človek musí použiť dotykový kľúč alebo bezkontaktný prívesok aj na to, aby mohol z domu odísť. Pokiaľ majú byť pri tejto prevádzke dodržané protipožiarne zásady, musí byť inštalované i núdzové výstupné tlačidlo a inverzné elektrické či elektromagnetické zámky, bezpečnosť domu je potom na veľmi dobrej úrovni.

Čo však s návštevou pri jej odchode?  Jedna možnosť je osobne odprevadiť návštevu z bytového domu, čo sa v mnohých domoch osvedčilo ako správne, no trochu nepohodlné riešenie. Druhá možnosť je využiť vlastnosti digitálneho komunikačného systému a inštalovať druhý elektrický vrátnik z vnútornej strany vchodových dverí. Návšteva pri odchode zavolá na váš bytový telefón a vy jej tak, ako pri príchode, dvere odblokujete z bytového telefónu. Táto možnosť je príjemná aj pre poštových doručovateľov, najmä v nepriaznivom počasí, keď môžu na komunikáciu s obyvateľmi použiť vnútorný elektrický vrátnik.

A čo robiť v prípade, že potrebujete rýchlu zdravotnú pomoc? Ako odblokovať dvere tak, aby zostali priechodné do príchodu záchranky? Opäť je možné využiť unikátnosť digitálneho systému a jeho spoluprácu so špeciálnou núdzovou pohotovostnou centrálou.

Výhody digitálneho komunikačného systému Tesla Stropkov a.s.

Najdôležitejšou vlastnosťou je spolupráca s prístupovým systémom a možnosť adresne kontrolovať používanie a stav systému počas jeho prevádzky.  Na tento účel sme vyvinuli viaceré doplnkové zariadenia, ktoré zvyšujú nielen bezpečnosť systému, ale aj úroveň pohodlia pri jeho užívaní, pretože riešia viaceré problematické a život ohrozujúce situácie, ktoré môžu v bytovom dome vzniknúť.

Základné a nadstavbové vlastnosti systému