Prezentácia spišská Nová Ves 14.05.2015

“Moderný komunikačný systém a bezpečnosť v bytovom dome”

Dňa 14. mája 2015 sa uskutočnila v priestoroch Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra v Spišskej Novej Vsi prezentácia „Moderný komunikačný systém a bezpečnosť v bytovom dome“ pod záštitou Klubu Spoločenstva vlastníkov bytov (Klub SVB) pri Združení Spoločenstiev vlastníkov bytov na Slovensku (ZSVB).

Po krátkom príhovore pána Pavlanského, predsedu Klubu SVB, sa slova ujal pán Grečko, ktorý na prezentačnom paneli prítomným zástupcom vlastníkov bytov názorne predviedol, ako môžu pomocou prístupového a komunikačného systému dosiahnuť nielen vyššiu bezpečnosť v bytovom dome, ale aj zlepšiť a zjednodušiť komunikáciu s obyvateľmi domu. Ako? Spomeňme aspoň dvojvodičové domáce telefóny z produkcie TESLA STROPKOV,a.s.s „inteligentnými“ prvkami ako sú interkomové volania medzi jednotlivými bytmi alebo možnosť ovládať elektronické zariadenia – spínať svetlo, zdvíhať garážovú bránu či otvárať elektrický zámok. Nemenej dôležitou témou prezentácie bol i prístupový systém ovládaný užívateľsky „priateľským“ softvérom BBIQ, ktorý dokáže spravovať i zástupca vlastníkov. BBIQ ponúka širokú škálu využitia – od pridávania nových a blokovania stratených identifikátorov (už žiadne výmeny mechanických zámkov!), kontroly nezatvorených či násilne otvorených dverí až po stanovovanie osobomesiacov.

Napokon pán Grečko predstavil i novinky a netradičné projekty, ako je napr. zber použitého kuchynského oleja v bytových domoch – OLEJtéku a úplne nakoniec prebehla i tombola. Losovania výhercov sa ujala prezidentka ZSVB na Slovensku, pani Petra Jurčáková. Veríme, že prítomní zástupcovia vlastníkov si odniesli užitočné informácie a ďakujeme tímu Klubu SVB a ZSVB za podporu a pohostenie.

…viac fotiek nájdete vo fotogalérii.