olejteka-zber-17-6-2021_2

Vyzbierali sme 560 litrov použitého kuchynského oleja

Projekt OLEJTÉKA pokračuje a aj v roku 2020 sme usilovne zbierali použitý kuchynský olej. V súčasnosti je do nášho projektu zapojených 5 bytových domov – Martinčekova 3 a 5, Martinčekova 10-16, Martinčekova 18-24, Rovniankova 14  a Miletičova 72. Tieto domy spoločne vyzbierali počas roku 2020 a v prvom štvrťroku 2021 presne 560 litrov použitého kuchynského oleja. Úžasné! Zozbieraný olej sme odovzdali spoločnosti OLO a.s.

vyzbieraný olej pripravený na odvoz

vyzbieraný olej pripravený na odvoz

Netreba určite pripomínať, že zberom použitého kuchynského oleja pomáhame nielen prírode, ale aj vlastnej peňaženke, pretože olej vyliaty do kuchynského odpadu vie narobiť veľmi veľa škody. A vyčistenie zaneseného potrubie je nákladné. Práve z týchto dôvodov sme prišli už v roku 2014 s myšlienkou OLEJtéky – špeciálneho zberného stojana na olej s možnosťou inštalácie priamo do kontajnerového stojiska. Samotná OLEJtéka je uzamknutá prístupovým systémom, takže sa nestane, že by niekto cudzí s olejom manipuloval.

Ďakujeme obyvateľom spomínaných bytových domov za ich veľkú snahu a skvelý prístup k ochrane životného prostredia. Tešíme sa na ďalšie vyzbierané litre kuchynského oleja!